Přeskočit navigaci.

Slunečnice

Neděle, 13. září 2009, autor: Jiřina Bohdalová

Slunečnice, je nádherná obrovský květina, která dosahuje několika metrů. Nejkrásněji kvete uprostřed léta. Má žlutou barvu a otáčí se za Sluncem. Slunečnicová semínka se konzumují syrové nebo se pečou na plotně. Krmí se s nimi i ptáčci.

Slunečnice

Prodejny nabízí devět druhů této rostliny. Novinkou jsou na trhu slunečnice, které dorůstají i tři metry. Jmenuje se ruská obrovská. Všichni jsme zvyklí na žluté slunečnice, mohou však být i červené nebo černé. Kvetou od července do října. V našich podmínkách se jim daří. Slunečnice je symbolem léta.

Rady jak pěstovat

Jestli chcete mít květinu na podzim do suchých vazeb, tak volte odrůdu Sonja. Má oranžové okvětní plátky a menší květy. Slunečnice se musí hodně hnojit a pilně zalévat. Nesmí také být velké sucho. Potřebuje dobrou zem a slunce celý den.

Vysejte si rostliny, které ozáří celé pole.

Návštěvnost Hobby průvodce
Dnes zde kutí 5074 kutilů, z toho 21 právě teď něco kutí.
Konvice na indukci

Vařte vodu na plotně, ušetříte jednu zásuvku a s indukcí i peníze.

Komerční sdělení
Novinky na Hobby průvodci

© 2007–2009 Hobby průvodce – Internetový magazín o kutilství, nápadech, sbírka tipů a triků pro každodenní život na zahrádce, vše zdarma a online!

Na všechny materiály zde uveřejněné se vztahují autorská práva. Za obsahy sdělení jsou zodpovědní jejich zadavatelé. I-pruvodce.eu nemá povinnost rozhodovat o pravdivosti či legálnosti sdělení uživatelů. Vložením informací na tento web souhlasíte s jejich zveřejněním a úpravou na potřebný formát.