Přeskočit navigaci.

JIŘINKA

Neděle, 13. září 2009, autor: Jiřina Bohdalová

Každá květina je krásná, ovšem ta, kterou navíc příroda obdařila nápadnými květy, bývá vždy v popředí zájmu. Jednou z takových je jiřinka. Jiřiny bohatě kvetou od jara do prvních mrazíků.

Kam se hodí

Nižší se hodí jako obruby záhonů, vyšší do skupin kombinovaných vždy z jedné odrůdy. Vhodné jsou i do skalek, rabat, koryt a květináčů, s kterými můžeme během sezóny volně manipulovat. Pokud chceme použít květy pouze jako dekoraci zahrady, není potřeba se o jiřiny nijak starat. Květy jiřin nevoní, zato však snad s výjimkou modré barvy vykvétají ve velmi bohatém barevném spektru.

Pěstování

Hlízy sklízíme po prvních mrazících, které spálí nadzemní část. Skladujte ve sklepě při teplotě 8 stupňů. Na jaře mladé výhony musíme uchránit před mrazíky, proto je vysazujeme na záhon až po 20. dubnu. Hlízy sázíme do takové hloubky, aby zemina překrývala jejich krček ve vrstvě 5 – 7 cm. Následně dostatečně zavlažujeme.

Návštěvnost Hobby průvodce
Dnes zde kutí 4853 kutilů, z toho 23 právě teď něco kutí.
Konvice na indukci

Vařte vodu na plotně, ušetříte jednu zásuvku a s indukcí i peníze.

Komerční sdělení
Novinky na Hobby průvodci

© 2007–2009 Hobby průvodce – Internetový magazín o kutilství, nápadech, sbírka tipů a triků pro každodenní život na zahrádce, vše zdarma a online!

Na všechny materiály zde uveřejněné se vztahují autorská práva. Za obsahy sdělení jsou zodpovědní jejich zadavatelé. I-pruvodce.eu nemá povinnost rozhodovat o pravdivosti či legálnosti sdělení uživatelů. Vložením informací na tento web souhlasíte s jejich zveřejněním a úpravou na potřebný formát.