Přeskočit navigaci.

Leknín

Neděle, 13. září 2009, autor: Jiřina Bohdalová

Tato vodní květina je snad nejhezčí ozdobou každého jezírka. Taková vycházka kolem jezírka s lekníny je opravdu fascinující. Jsou různých barev. Lekníny potřebují slunce, hloubka vody stačí necelé dva metry.

Sázíme

Začněte je sázet nejdříve v červnu. V červenci už kvetou a vytvoří na hladině něco nádherného. Doporučujeme je sázet do velkých nádob. Nešetřete. Měli by mít i objem padesát litrů. Budeme s nimi, ale manipulovat. Lekníny koření mělce, nejlépe je jim v substrátu složeném z drnovky, hovězího hnoje vody a rašeliny.

Čím menší, tím lepší

Nejlepší jsou nádoby z plastů, ale můžou to být i hrnce, dřezy nebo kbelíky. Lekníny koření mělce, takže volte nižší. Rostliny se tak dobře ukládají na zimu a dobře se přesazují. Na uskladnění přes zimu se doporučuje suchý sklep, ale existují i venkovní odrůdy, které přezimují pod vodou. Na jaře začnou zase kvést.

Ozdoba hladiny.

Návštěvnost Hobby průvodce
Dnes zde kutí 187 kutilů, z toho 9 právě teď něco kutí.
Konvice na indukci

Vařte vodu na plotně, ušetříte jednu zásuvku a s indukcí i peníze.

Komerční sdělení
Novinky na Hobby průvodci

© 2007–2009 Hobby průvodce – Internetový magazín o kutilství, nápadech, sbírka tipů a triků pro každodenní život na zahrádce, vše zdarma a online!

Na všechny materiály zde uveřejněné se vztahují autorská práva. Za obsahy sdělení jsou zodpovědní jejich zadavatelé. I-pruvodce.eu nemá povinnost rozhodovat o pravdivosti či legálnosti sdělení uživatelů. Vložením informací na tento web souhlasíte s jejich zveřejněním a úpravou na potřebný formát.